Gaasienergia omandas kaks gaasivõrkude piirkonda
14.09.2018

Gaasienergia AS laiendas oma tegevust kahe Pääsküla piirkonnas asuva võrgupiirkonna võrra, omandades 4. septembril Gaasiarendus OÜ-le kuulunud gaasivõrgud.

Lisandunud võrkude kogupikkus on ligikaudu 11 km ning piirkonnas on ligi sada maagaasi tarbijat. Gaasienergia, mis kuulub alates aprillist põhjamaades tegutseva energiaettevõtte Adven kontserni, põhitegevuseks on ettevõttele kuuluvate gaasivõrkude arendamine, ehitus ja hooldus.

Gaasivõrkude arengut on ees ootamas olulised muutused, kuna aastaks 2020 on seatud eesmärk üle minna kaugloetavatele arvestitele – tegemist on tehniliselt keeruka ja olulisi ressursse nõudva projektiga. „Gaasivõrkude arendamine on oma olemuselt meie üks strateegilistest suundadest, kuna tegemist on suuri investeeringuid vajava stabiilse äriga, mis sobib meiesugusele pikaajalise vaatega investorile,“ kommenteeris oma seisukohta Adven Eesti tegevjuht Urmo Heinam, ning lisas, “Usume, et sarnaseid tehinguid toimub lähitulevikus veelgi.“

Gaasiarenduse juhatuse liige Jüri Teppo sõnul oli tehingu puhul tegemist kaalutletud ja ratsionaalse otsusega. „Gaasivõrkude näol on tegemist mahuäriga mille eesmärk on pakkuda klientidele parimat hinda ja teenust. Kuna ees on ootamas suuremad muudatused, mis eeldavad võrguettevõtte poolt olulisi ressursse, siis on selge, et suuremal organisatsioonil on lihtsam muudatustega kaasa minna. Nii sündiski otsus võrgud Adveni hoolde usaldada.“

Adveni jaoks on oluline, et üleminek oleks klientide jaoks võimalikult sujuv. Seetõttu korraldab näitude kogumist ja arveldamist uuest kuust juba Adven.