Seadmete hooldus

Gaasikatla hooldus

Katla regulaarseks hoolduseks soovitame sõlmida vastavat teenust pakkuva ettevõttega hoolduslepingu. Oluline on lasta gaasipaigaldis enne iga kütteperioodi algust üle vaadata ja hooldada.

Gaasipliidi hooldus

Puhastage pliiti pehme, niiske lapiga. Ärge kasutage söövitavaid, teralisi puhastusvahendeid. Külge jäänud plekke võib enne leotada sooja veega, milles on nõudepesuvahendit. Põleti pindade puhastamiseks kasutage tavalist seebivett ja pehmet harja. Peale puhastamist kuivatage põleti kaaned ja pange need korralikult tagasi. Süüdake põleti ja kontrollige leeki.

Et gaasiahi kestaks kaua, tuleks seda tihti põhjalikult puhastada. Puhastamisel tuleks meeles pidada järgmist:

  • puhastada tuleks külma ahju
  • emaileeritud pindu tuleks pesta sooja veega ning ahju puhastamiseks mõeldud ainetega
  • ei tohiks kasutada küürimisvahendeid, sest need võivad rikkuda ahju pinda, samuti terasvilla, soolhapet või muid söövitavaid aineid
  • roostevabast terasest osi tuleks pesta ning kuivatada seemisnahaga
  • emailpindu või klaasi ei tohiks puhastada kuumana
  • vee sattumist põletile tuleks vältida

Magnetkaitseklapi anduri kontroll

Soovitame iga 4 aasta järel lasta oma gaasiseadmete hooldajal kontrollida magnetkaitseklapi andurit. Samuti soovitame kontrollida ja hooldada kinnistule jäävat sulgeseadet, et  oleks tagatud selle töökorras olek.

Probleemid gaasiseadmete töös

Kui selgub, et katel ei tööta, siis palume esmalt veenduda, kas ka teie naabril on sama probleem. Kui selgub, et naabril katel töötab, siis gaasitarnes häireid ei ole ning kohale tuleks kutsuda gaasiseadmete hooldaja. Kui aga selgub, et ka naabril katel ei tööta, siis helistage palun ööpäevaringsel gaasiavarii telefonil 6 056 825.

Täiendavat infot maagaasi ohutuse kohta leiate siit.